pracowniakulturalna.pl

Blog tematyczny o biznesie i finansach, edukacji, pracy, kulturze, sztuce i hobby.

Praca

Gdzie szukać pracy? Radzimy!

Gdzie szukać pracy? Radzimy!

W dobie internetu, poszukiwanie pracy stało się bardziej skomplikowane, ale także daje większe możliwości. W tym artykule dowiesz się, gdzie szukać pracy, zarówno w kraju jak i za granicą.

Rozpoczęcie poszukiwań – gdzie zacząć?

Zanim zaczniesz, przygotuj skuteczne CV. Wybierz profesjonalny szablon CV i wypełnij wszystkie sekcje dzięki gotowym treściom do wstawienia i wskazówkom ekspertów.

Wyszukiwarki ofert pracy – najważniejsze portale

W internecie znajdziesz wiele serwisów publikujących oferty, oraz stron z ogłoszeniami, na których można znaleźć propozycje pracy. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich:

  • Pracuj.pl – największa wyszukiwarka ofert pracy w Polsce. Znajdziesz tam oferty z każdej branży i dla każdego poziomu doświadczenia oraz porady zawodowe.
  • Praca.pl – w tym serwisie znajdziesz sporą bazę ofert pracy, porady zawodowe oraz kalkulator wynagrodzeń.
  • GoWork.pl – serwis z dużą liczbą ofert pracy oraz opiniami o pracodawcach i możliwością szukania pracowników.
  • Aplikuj.pl – szeroka baza ofert pracy i możliwość aplikowania przez formularz bezpośrednio z portalu.

Praca w mediach społecznościowych – LinkedIn i GoldenLine

Pracy można szukać również w mediach społecznościowych, zarówno na serwisach poświęconych głównie sprawom zawodowym jak LinkedIn czy GoldenLine, jak i na Facebookowych grupach czy innych portalach.

Praca za granicą – gdzie szukać?

Jeśli interesuje Cię praca za granicą, warto korzystać z zaufanych wyszukiwarek ofert pracy i portali, takich jak jobs.pl, EURES, Poloniusz czy pracujwunii.org

Jak szukać pracy po studiach?

Jeśli właśnie skończyłeś studia, znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz tj. oferty staży i praktyk, forum, a także co ciekawe – opisy i recenzje odbytych przez innych użytkowników rozmów kwalifikacyjnych.


Zobacz także:

Udostępnij

O autorze

Zespół doświadczonych specjalistów, którzy dzielą się sprawdzonymi i rzetelnymi informacjami na temat biznesu i finansów, pracy i edukacji. Tworzymy również treści dotyczące kultury, sztuki i hobby. Wspieramy rozwój wszystkich naszych czytelników!