Coworking w Pracowni Kulturalnej
REGULAMIN
Coworking to przede wszystkim “pomocna dłoń” wyciągniętą w stronę rodziców, którzy chcą łączyć ideę rodzicielstwa bliskości z pracą zawodową.
Wiemy, że praca w domu – gdzie zawsze jest coś do zrobienia – z absorbującym maluchem u boku to nie lada wyzwanie. Trudno wtedy o pełne skupienie na obowiązkach zawodowych. Przeszkadzać może w tym także brak miejsca przeznaczonego do pracy – biurka i fotela.
Dlatego w Pracowni Kulturalnej czyste biurko i wygodne krzesło to podstawa. W pakiecie jest również dostęp do Wi-Fi, drukarki, skanera oraz innych sprzętów biurowych, a w razie potrzeby – także laptopa. W takich warunkach można spokojnie – w oderwaniu od domowej codzienności – oddać się pracy. Co więcej – nie martwiąc się o dziecko, które w tym czasie znajduje się pod profesjonalną opiek, które ma czas wypełniony po brzegi twórczą zabawą. Jest bezpieczne i zadowolone, korzyści są więc obustronne.
1. Bezpłatny coworking jest dostępny dla rodziców dzieci do lat 3 w ramach Klubu Rodzica przy Pracowni Kulturalnej.
2. W trakcie coworkingu rodzice są zobowiązani do pozostania w siedzibie Pracowni, gdyż to oni formalnie odpowiadają za dziecko – nie animator.
3. Podczas trwania warsztatów dzieci będące na coworkingu uczestniczą w warsztatach.
4. Coworking odbywa się tylko w dużej sali.
5. Jeden rodzic może skorzystać z oferty maksymalnie 5 razy w danym miesiącu (niezależnie od ilości godzin).
6. Całkowitą odpowiedzialność za dziecko podczas trwania coworkingu ponosi rodzic.
7. W czasie coworkingu rodzice mogą korzystać bez limitu z ekspresu do kawy, dostępnych herbat, wody i soków do herbaty. Do dyspozycji rodziców pozostaje również lodówka i mikrofalówka, którą obsługuje animator.
8. Zapisy na coworking odbywają się za pośrednictwem biura Pracowni Kulturalnej, minimum 24 h przed planowanym terminem.
9. Na coworkingu jednocześnie może pozostawać trójka dzieci.
10. Rodzic, który uczestniczy w coworkingu ma w tym samym dniu możliwość skorzystania z oferty warsztatowej w Klubie Rodzica poza bieżącymi zapisami.
Pokój zagadek
MISJA: CHRONIĆ ZABYTKI
Kreatywna zabawa połączona ze zdobywaniem nowych kompetencji.
Wcielacie się w rolę asystenta Józefa Łepkowskiego – twórcę pierwszej katedry archeologii w Polsce. Ten krakowski uczony miał olbrzymie zasługi w dziedzinie muzealnictwa i konserwacji zabytków. To on przyczynił się m.in. do upowszechnienia zwyczaju pochodu Lajkonika oraz powstania krypty zasłużonych w kościele na Skałce w Krakowie. Odbył ponad 1500 podróży, mających na celu dokumentację zabytków. W gabinecie profesora musicie odnaleźć sakiewkę z pieniędzmi na kolejną wyprawę naukową mającą na celu ochronę zabytków.
Drzwi są otwarte.
Miejsce: Pracownia Kulturalna, ul. Bagrowa 80/43 Kraków
Rezerwacje: poprzez formularz zgłoszeniowy lub mailowo plenerownia @ gmail.com
Akcja jest bezpłatna 🙂
Organizator: Fundacja Plenerownia
Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Historyków Sztuki, Sztuka na kółkach
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.
Akcja „Kufer pełen dziedzictwa” trwa.
Dziękujemy za pomoc w zbieraniu przedmiotów do kufrów.
Kufry można wypożyczać poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Fundacji Plenerownia.
Gdzie jest kufer?
Projekt jest realizowany w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski.
KUFER pełen dziedzictwa – zbiórka zawartości kolejnych 17-u!
Dziedzictwo. Moje, twoje, nasze. Dziedzictwo Polski, europejskie, światowe. Co je tworzy, czym ono jest? Pamiątki rodzinne? Historia miejscowości, mocno osadzona w historii kraju? Zabytki i pomniki? Książki i opowieści? Tradycje i zwyczaje? Czy może być nim jednocześnie smak chleba wypiekanego od lat w lokalnej piekarni oraz obraz namalowany przez znanego artystę, przedstawiający narodowego bohatera? A co może kryć się w tajemniczym kufrze pełnym dziedzictwa?
W 2017 r. Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Fundacja Plenerownia przygotowały taki kufer i wyprawiły go w wędrówkę po Małopolsce. Kufer odwiedzał szkoły i instytucje kultury, służąc edukacji i upowszechnieniu tematyki związanej z dziedzictwem kulturowym. Akcja towarzyszyła wystawie „#dziedzictwo” i wzbudziła duże zainteresowanie, a ponieważ jeden kufer nie był w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie, Fundacja Plenerownia opracowała nowy projekt, złożony z kilku etapów i elementów. Tym razem plan zakłada wysłanie w Polskę aż siedemnastu kufrów, po jednym na każde województwo. Partnerem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Historyków Sztuki.
👉 Zapraszamy do włączenia się w działania. Do końca lipca organizujemy zbiórkę przedmiotów, które trafią do kufrów. Mogą to być: walizki, stare pocztówki, książki oraz czasopisma, druki, fotografie i monety, ludowe świątki, przykłady kultowych produktów z metką „Made in Poland”, płyty gramofonowe, dewocjonalia, dyplomy z zawodów sportowych, świadectwa szkolne i inne dokumenty sprzed lat, niewielkie używane dawniej sprzęty, stare zabawki, pamiątki związane z wydarzeniami historycznymi, zabytkami, podróżami, osobami, rzeczy będące przejawem tradycji i obyczajów, drobiazgi związane z małą ojczyzną itd. Przedmioty można przynosić/przesłać do Pracowni Kulturalnej w Krakowie przy ul. Bagrowej 80/43, 30-733 (w przypadku większej ilości rzeczy oraz starych walizek dysponujemy transportem do darczyńcy na terenie Krakowa). Wszystkie przedmioty zostaną zaopatrzone w metryczkę, zawierającą informacje o darczyńcy i posłużą celom edukacyjnym.
Celem projektu jest zachęcenie do refleksji nad wieloznacznością pojęcia dziedzictwa, relacjami między dziedzictwem przez duże D – tym z muzealnych kolekcji, wpisanym do rejestru zabytków, często odwiedzanym i fotografowanym przez turystów oraz tym mikro, „na wyciągnięcie ręki”, związanym z małą ojczyzną, domem, własnym bagażem przeżyć i doświadczeń. We wrześniu w Muzeum Narodowym w Krakowie odbędzie się szkolenie dla nauczycieli, edukatorów oraz animatorów, na którym będzie można się dowiedzieć, jak wykorzystywać kufry w edukacji o dziedzictwie kulturowym.
Projekt jest realizowany w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski.
REAKTYWACJA – udało się!
Klub Rodzica wznawia działanie! Zajęcia na przełomie lipca i sierpnia 🤩😍🥳.
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy, ilość miejsc jest ograniczona.
https://pracowniakulturalna.pl/klub-rodzica-lipiec-sierpien/
https://pracowniakulturalna.pl/rezerwacja-on-line/
Brak Klubu Rodzica
Zazwyczaj mamy dla Was same dobre wieści, ale dziś jest inaczej… od maja nie będzie Klubu Rodzica w naszej Pracowni. Staraliśmy się bardzo, ale pokonała nas biurokracja. Nie będziemy ukrywać, że dofinansowanie z Urzędu Miasta było dla nas wielkim wsparciem, którego teraz zabraknie. Jeśli jednak lubiliście przychodzić do naszego Klubu i zechcielibyście nas wesprzeć małą cegiełką, tak by moglibyśmy dalej sprawnie funkcjonować, będziemy wdzięczni za każde wsparcie. Można je wyrazić na kilka sposobów np. poprzez uczestnictwo w naszych komercyjnych zajęciach, kupując naszą kolorowankę, lub korzystając z naszej oferty Urodzin dla dzieci. Z góry dziękujemy za każdą pomoc i wierzymy, że razem uda nam się pokonać te trudności.
Mona lubi matmę
bezpłatne zajęcia matematyczno-artystyczne dla klas szkół podstawowych
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty matematyczno-artystyczne dla klas szkół podstawowych organizowane przez zespół Sztuki na kółkach oraz Pracownię Kulturalną.
– 2h lekcyjne: część teoretyczna i twórcza.
– Zapisy przez cały kwiecień i maj 2019, ilość miejsc ograniczona.
– Zajęcia odbywają się w siedzibie Pracowni Kulturalnej.
– Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy kultury.
– Chętne szkoły zapraszamy do zapisywania się na dogodny dla siebie termin zajęć, poprzez kontakt telefoniczny: 784 545 453 lub mailowo: biuro@pracowniakulturalna.pl z tytułem wiadomości: Mona lubi matmę.
Szczegóły projektu na stronie Sztuka na kółkach.
Wakacyjne szkolenia żeglarskie dla dzieci
cotygodniowe turnusy przez całe wakacje 2019
Rejs Bociana 2019 #PłyniemyNaPołudnie(chyba)
niekomercyjny wyjazd wakacyjny sierpień 2019
Konie w Koniakowie #Końskiezaloty
niekomercyjny wyjazd wakacyjny lipiec 2019
Biblioteczka
Absolutna nowość w Pracowni Kulturalnej – biblioteczka! Jeśli kochasz czytać, a książka jest nieodzownym elementem Twojego życia – odwiedź naszą biblioteczkę. Nie musisz nic płacić za wypożyczenie, ani nawet zostawiać nam swoich danych – ufamy Ci. Jeśli jednak chcesz możesz zasilić naszą biblioteczkę o książki, które nie są Ci już potrzebne, a którymi chciałbyś podzielić się z innymi.
Nowy rok – nowe atrakcje!
Nowy rok nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim kolejne postanowienia. Chcecie nabrać formy przed sezonem wakacyjnym lub nauczyć się czego nowego – zapraszamy do Pracowni 🙂 Od stycznia poza regularnymi zajęciami z harmonogramu, Klubem Rodzica, startujemy z Centrum Aktywności Seniora!
Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisów można dokonywać drogą mailową: biuro@pracowniakulturalna.pl, telefonicznie: 784 545 453 lub osobiście w siedzibie Pracowni Kulturalnej przy ul. Bagrowej 80/43.